Modernizacja infrastruktury IT dla międzynarodowego producenta

Case study

Modernizacja infrastruktury IT dla międzynarodowego producenta

Case study modernizacja IT

W naszym case study przedstawiamy jak międzynarodowy lider w branży żywienia zwierząt, skorzystał z nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych opartych na Azure Stack HCI. Celem było podniesienie wydajności i niezawodności serwerów, aby zagwarantować bezpieczeństwo danych i nieprzerwaną pracę kluczowych usług. To studium przypadku pokazuje, jak zaawansowane technologie mogą wpłynąć na efektywność biznesu i rozwój infrastruktury IT.

EXECUTIVE SUMMARY

W ramach projektu przeprowadzono wymianę serwerów w siedmiu oddziałach firmy na nowoczesne rozwiązania oparte na Dell EMC AX-6515 z procesorami AMD. Wdrożono architekturę klastrową Azure Stack HCI, co umożliwiło osiągnięcie kluczowych parametrów RTO=0 i RPO=0, zapewniając ciągłość działania nawet w przypadku awarii. Projekt pozwolił również na elastyczną rozbudowę infrastruktury, zwiększając przyszłą skalowalność.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Klient projektu to międzynarodowy producent żywienia zwierząt, który dostarcza produkty hodowcom drobiu, trzody chlewnej oraz bydła. Firma dostarcza rozwiązania żywieniowe, które wspierają zdrowie zwierząt oraz ich optymalną wydajność. Klient potrzebował nowoczesnej, niezawodnej i skalowalnej infrastruktury IT.

Celem projektu była wymiana serwerów w oddziałach na nowoczesne urządzenia, a także zmiana dotychczasowej architektury środowiska w oddziałach z replikacji asynchronicznej między serwerami na rozwiązanie oferujące RTO=0 i RPO=0. Dodatkowo kluczowym elementem było zagwarantowanie możliwości swobodnej rozbudowy infrastruktury i uruchamianie kolejnych usług w przyszłości.

EFEKTY WDROŻENIA

  • Dostawa nowych serwerów DELL EMC AX-6515 bazujących na wysokowydajnych procesorach AMD i certyfikowanych pod rozwiązanie Azure Stack HCI

  • Zagwarantowanie RPO=0 i RTO=0 w oddziałach/przetwórniach w przypadku awarii serwera produkcyjnego poprzez wykorzystanie klastrów Azure Stack HCI.

  • Awaria sprzętowa w oddziale nie tworzyła już błędów synchronizacji między bazami danych w oddziałach i w centrali firmy.

  • Uzyskanie ogromnego zapasu wydajności możliwości obliczeniowych CPU dzięki wykorzystaniu procesorów AMD.

  • Możliwość swobodnej rozbudowy pamięci operacyjnej RAM i przestrzeni dyskowej opartej o dyski SSD.

  • Możliwość bez kosztowego uruchomienia dodatkowych usług opartych o system operacyjny Windows Server dzięki posiadaniu licencji Datacenter.

PODSUMOWANIE

Wdrożone rozwiązanie Azure Stack HCI umożliwiło osiągnięcie parametrów RTO=0 i RPO=0. Dzięki temu awaria serwerów nie powodowała zatrzymania usług produkcyjnych i utraty danych względem momentu przed awarią. Architekturę dwu nodowego klastra wdrożono w siedmiu oddziałach firmy w kraju, co miało kluczowe znaczenie dla zagwarantowania bezpieczeństwa środowiska produkcyjnego.